Navigace: Cestování » Průvodce » Tunisko » Zdraví a kontakty

Zdraví a důležité kontakty v Tunisku

Úvodem je nutné předeslat, že Česká republika nepodepsala s Tuniskem žádnou dohodu o zdravotním pojištění, takže pokud se rozhodnete pro dovolenou v Tunisku, tak musíte mít uzavřené zdravotní pojištění určené pro zahraniční cesty.

Očkování  a zdravotní zařízení

Žádné očkování není povinné, nicméně vřele se doporučuje očkování proti hepatitidě typu A i B a také proti tetanu. Zdravotnictví a zdravotních zařízení v Tunisku jsou na velmi dobré úrovní. Nemocnice, které se nacházejí ve větších městech a metropolích, dosahují evropského standardu zdravotnictví a určitě nemusíte mít strach, že by zde něco podcenili. Jestliže budete potřebovat v případě nějakých zdravotních komplikací odbornou pomoc, tak si zajděte na hotelovou recepci. Ta by měla zajistit vše, co by s případným ošetřením mělo souviset. Většina hotelů má nasmlouvané přímo své lékaře, kteří na zavolání dorazí. Pokud vás lékař přijde ošetřit na váš pokoj, tak byste určitě měli vědět, že budete muset za ošetření platit, a to hotově. Pro orientaci uvedeme cenu ošetření, která činí zhruba 40 tuniských dinárů. Stejnou cenu zaplatíte i pokud navštívíte některá ze zdravotnických zařízení. Pokud se jedná o komplikovanější zákrok, tak bude sazba samozřejmě vyšší, nicméně měli byste se vlézt do sumy 100 tuniských dinárů. Jinak vám samozřejmě lékař na vaše požádání a mnohdy i bez něj vypíše potvrzení o zaplacení, které se vám jistě bude hodit při návratu domů, kdy vám výlohy proplatí pojišťovna, u které jste uzavřeli cestovní pojistku.

Pokud si doma zapomenete koupit některé léky, tak nemusíte zoufat, jelikož síť místních lékáren je poměrně rozvětvená a potřebné léky byste zde měli sehnat. Většinu z nich nakoupíte, aniž byste museli mít předpis.

Zdravotní doporučení pro Tunisko

Dejte si zejména pozor na pití tuniské vody. Z kohoutku tekoucí vodu raději nekonzumujte. Je sice pitná, nicméně obsahuje vyšší procento minerálů a mnohým lidem by to nemuselo udělat zrovna nejlépe. Ideálním řešením je zakoupení vody balené. Chuť samotné vody také není nikterak ideální. Co se týká ovoce a zeleniny, tak nejlepší je zakoupit si ovoce či zeleninu, která se loupe případně ji dostatečně omyjte vodou. Pokud tak neučiníte, můžete dostat velmi nepříjemný průjem. Do kufru si přibalte vedle vašich obvyklých léků i ty proti průjmům (Endiaron, Smecta...).

Z důležitých telefonních čísel uvádíme číslo 198, po jehož vytočení se dovoláte na hasiče, dále 190 na lékařskou záchrannou službu a lékařská pohotovost má číslo 71781000.

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
hotel: ESTORIL EDEN
od: 4.10. 2013
strava: Snídaně
do: 8.10. 2013
délka pobytu: 5 dní
hotel: Hotel Club Palm Bay, Marawila
strava: All Inclusive
od: 19.10. 2013
délka pobytu: 9 dní
do: 27.10. 2013