Navigace: Cestování » Průvodce » Tunisko » Víza, vstupní formality

Víza, vstupní formality

Jestliže se rozhodnete, že zavítáte do Tuniska, tak byste měli vědět, že žádná víza potřebovat nebudete. Tato informace se ale nicméně týká pouze dovolené, jejímž zprostředkovatelem je některá z cestovních kanceláří. Budete-li do Tuniska cestovat po vlastní ose, tak se budete muset do tří dnů přihlásit na místních úřadech s platnými vízy. Ta si můžete nechat prodloužit, jestliže budete chtít na území Tuniska pobývat delší dobu. Když se vydáte do některého z tuniských letovisek s cestovní kanceláří, tak vám k odbavení bude bohatě stačit cestovní pas, který musí disponovat platností delší než tři měsíce po návratu z Tuniska. Jinak po vás na letišti budou chtít vyplnit kartu, ve které budou vaše osobní údaje. Tuto kartu budete vypisovat jak při příletu do Tuniska, tak při odletu. Sloužit by měla místní policii. Co se týká pojištění cestovních výloh, tak to je při cestě do Tuniska povinností.

Celní předpisy

Pokud máme uvést alespoň některé z celních předpisů, tak vězte, že bezcelně můžete do Tuniska přivézt 2 litry alkoholických nápojů, u nichž míra alkoholu nepřesahuje 28%. Jestliže přesahují tyto pálenky 28%, pak jich bezcelně můžete přivézt pouhý litr. Z tabákových výrobků jmenujme alespoň cigarety, jichž si můžete přivézt maximální počet 400. Jestliže si s sebou budete chtít vzít do Tuniska svého zvířecího miláčka, tak byste si určitě neměli doma nechat osvědčení o jeho zdravotní způsobilosti. Velký pozor si dejte hlavně na zákaz vývozu a dovozu zdejší měny a také na jakoukoli formu pornografie. Její přechovávání a šíření se na území Tuniska trestá. Máte-li rádi rostliny a nebo zvířata a některý exemplář si zamilujete, tak nejdříve požádejte příslušné tuniské ministerstvo o povolení, než si jej odvezete domů.

Jinak Tunisko je velmi bezpečnou zemí. Jestliže se budete vhodně oblékat a chovat se v souladu s místními zákony, tak by se vám nemělo nic stát. Místní policie není zvyklá turisty legitimovat, ani nijak jinak kontrolovat. Jediné malé nebezpečí tkví v tom, že by vás mohli okrást zdejší trhovci, kteří chtějí vydělat.

Jazyk v Tunisku

Co se týká jazyka, kterým se v Tunisku mluví, tak nebudete mít problém domluvit se jak arabsky, tak také francouzsky. Mnozí místní obyvatelé také disponují jakousi slovní zásobou angličtiny, takže se domluvíte i tímto světovým jazykem. Obzvláště v obchodech a na úřadech je angličtina samozřejmostí. Jinak veřejné nápisy jsou jak v arabštině, tak i ve francouzštině, takže byste měli poměrně rychle zjistit, kam to vlastně jdete. Jinak francouzština zde byla zavedena jako druhý národní jazyk, arabština zde byla mnohem dříve.

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
hotel: PARK HOTEL PAGLIANZA PARADISO
strava: Bez stravy
od: 27.7. 2013
délka pobytu: 8 dní
do: 3.8. 2013
strava: All Inclusive
od: 9.7. 2013
délka pobytu: 9 dní
do: 17.7. 2013