Navigace: Cestování » Průvodce » Tunisko » Sport

Sport, sportovní aktivity

Na otázku, jak trávit aktivní dovolenou na území Tuniska, existuje mnoho různých odpovědí. První možností jak trávit svou dovolenou ve sportovním duchu skýtají rozličné vodní sporty. Z těchto aktivit spojených s pobytem na mořské hladině vybíráme zejména windsurfing, pro který zde panují doslova ideální podmínky. Pokud budete chtít, tak si jistě můžete půjčit kanoe a nebo třeba motorový člun či šlapadlo. Velmi zajímavým adrenalinovým sportem se stala jízda na vodních skútrech. Zvláštní zábavou, leč zejména u dětí velmi oblíbenou, se stala jízda na vodním banánu, který je představován jakousi velkou nafukovací konstrukcí ve tvaru tohoto ovoce. Tento nafukovací banán, jehož kapacita je deset osob, se zapřáhne za motorový člun a poté začíná ta pravá adrenalinem nabitá jízda. Jinak věnovat se také můžete paraglidingu a nebo také parasailingu. Klidně si také můžete pronajmout jachtu a jen tak se prohánět po mořské hladině nebo spojit plavbu s lovem ryb.

Určitě také nezapomeňte na potápění a objevte krásy podmořské fauny a flory při tuniském pobřeží. Podívejte se hlavně na korálové pobřeží, které se rozkládá při severních březích Tuniska. Pokud jste se ještě nepotápěli, tak nezoufejte, jelikož se zde pořádají kurzy i pro úplně začátečníky.

Golf v TuniskuZe sportů, k jejichž provozování není třeba moře, začněme třeba golfem. Relaxace u tohoto sportu v krásné exotické zemi jako je Tunisko se stala velmi oblíbenou činností mnoha lidí. Místní golfová hřiště se vyznačují krásnou krajinou v okolí mořského pobřeží, která je poseta velkým množstvím věčně se zelenajících palem. Naleznete zde jak hřiště s 18 jamkami, tak i devítijamková hřiště. Velmi kvalitní je také golfový klub disponující hřištěm s 27 jamkami. Pokud s tímto sportem teprve začínáte, tak se jej můžete naučit od profesionálních instruktorů. Jinak zahrát si lze také tenis anebo stolní tenis. Velmi zajímavým může být také výlet na hřbetě velbloudů.

Za aktivní trávení dovolené určitě považujeme také takzvanou thalassoterapii. Tato terapie spočívá v léčebných kúrách, které zahrnují různé činnosti. Mezi ně řadíme například vodní gymnastiku, ale také různé bahenní zábaly či plavání ve vodě, ve které byly vyluhovány různé bylinky. Thalassoterapie působí velmi vhodně na lidský organismus, kterému pomáhá s regenerací a léčbou některých chorob. Samotná thalassoterapie není žádnou novinkou, jelikož byla v podstatě založena již za doby římské.

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
Egypt » Taba
hotel: Sol Y Mar Sea Star
strava: All Inclusive
od: 18.6. 2013
délka pobytu: 11 dní
do: 28.6. 2013
hotel: BLUESUN ALGA
od: 22.6. 2013
strava: Polopenze
do: 6.7. 2013
délka pobytu: 15 dní