Navigace: Cestování » Průvodce » Tunisko » Podnebí

Podnebí v Tunisku, Tunisko v průběhu roku

Podnebí v Tunisku Celé podnebí v Tunisku se odvíjí od toho, že tato krásná země se rozkládá na severu Afriky. Podnebí ve vnitrozemské části Tuniska je kontinentální a v pobřežních oblastech středomořské. Vnitrozemské klima je charakteristické zejména tím, že rozdíly teplot v létě a v zimě jsou mnohem markantnější, než je tomu v oblastech přímořských.

Ptáte-li se, kdy můžete do této země vyjet na dovolenou, pak se vám musí logicky dostat odpovědi, že kdykoliv počas celého roku. Oblasti, ve kterých leží nejznámější turistické destinace, tedy pobřeží, jsou charakteristické velmi příjemným počasím, které není nikterak proměnlivé a sluníčka a tepla si můžete užívat celoročně.

Jestliže se budeme zabývat průměrnými teplotami v Tunisku, tak dojdeme k závěru, že velmi záleží na geografické poloze lokality, v níž se momentálně nacházíte.

Pokud se vydáte do Tuniska na jaře, tak vězte, že toto roční období ve zdejších krajích trvá od března zhruba do května. Teploty jsou zde v tuto roční dobu velmi příjemné a rozhodně se můžete už osvěžit i v moři. Malinkou kaňkou na jarním pobytu v Tunisku může být nějaký ten deštík, který je v průběhu těchto měsíců poměrně častým jevem. Vše vám ale vynahradí překrásně kvetoucí rostliny, z nichž mnoho tvoří velmi exotické druhy. Pohled na krásně zelené palmy kontrastující se žlutým pískem rozhodně také není nikterak nepříjemný, ba naopak.

Zavítáte-li do Tuniska v létě, tedy zhruba od června do září, tak také rozhodně neprohloupíte. Počasí zde bude velmi příjemné, když teploty se dostanou na svou horní hranici. Za úplně nejteplejší měsíc je považován srpen, kdy se ručička teploměru vyšplhá průměrně na 30 stupňů Celsia. Jinak je také třeba připomenout tu skutečnost, že takový červenec je charakteristický tím, že zde slunce svítí plných 12 hodin denně. Letní období je z hlediska turismu nejvíce vytížené a také ceny jednotlivých služeb se vyšplhají na svůj celoroční vrchol.

Pokud se rozhodnete spíše vyhledávat památky, tak si vyberte rozhodně jiné roční období. Tím ideálním je podzim. Teploty se vrací zpět k průměru a vy budete mít dostatek času vynikající podmínky k tomu, abyste objevili co nejvíce krásných historických památek, které bezesporu Tunisko nabízí. Jinak podzim v Tunisku trvá zhruba od září do prosince.

V zimě, tak si nenechejte ujít návštěvu Sahary, která je v létě velmi problematická. Uvidíte zde mimo jiné také spousty migrujících ptáků, kteří zde nachází své útočiště. Pokud se nebude moci rozhodnout kam, tak určitě zkuste Djerbu, kde turisté létají prakticky kdykoli.

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
hotel: Residence Onda Blu
strava: Bez stravy
od: 1.6. 2013
délka pobytu: 8 dní
do: 8.6. 2013
hotel: chalupa CZ5707
od: 19.10. 2013
strava: Bez stravy
do: 26.10. 2013
délka pobytu: 8 dní