Navigace: Cestování » Průvodce » Tunisko » Hammamet

Hammamet

Známé tuniské letovisko

Hammamet je jedním z nejznámějších letovisek v Tunisku, které se rozkládá v severní části poloostrova Cap Bon mezi letovisky Sousse a Tunis. Do Hammametu se dostanete velmi pohodlně z hlavního města Tunis vzdáleného 70 km. Žije zde přibližně 40 až 50 tisíc obyvatel.

Z historie

Historický vývoj Hammametu sahá již do dob starověkých, ve 2. století před naším letopočtem se stal římskou kolonií. 13. století se vyznačuje stavbou velkých a mohutných hradeb. Hammamet prošel nadvládou Španělů i Turků. Za druhé světové války se Hammamet nechvalně proslavil jako místo, které fungovalo jako ústředí německé říše, sídlil zde nechvalně proslulý generál Rommel.

Místní pláže

Hammamet

Pláže se táhnou v délce mnoha kilometrů a vyznačují se písečným povrchem, který má žlutobílou barvu. Hammametské pláže jsou často přeplněné, ale i tak se v samotném zálivu dají najít místečka, kde lze strávit romantické chvilky v utajení.

Užít si zde můžete windsurfing, vodní lyžování a nebo máte možnost absolvovat některý z potápěčských kurzů. Zahrát si mimo jiné můžete tenis či plážový volejbal. Příznivci golfu si najdou svůj oblíbený green na zdejších golfových hřištích, vybudována byla dvě.

Kdy se vydat do Hammametu?

Milovníci opravdu horkých dnů by sem měli zavítat v období mezi červnem a srpnem, kdy se teploty pohybují kolem 32°C a panuje velmi vysoká vlhkost. V období jara anebo pozdního léta se setkáte s nižší vlhkostí a také příjemnými teplotami zhruba o pět stupňů nižšími než v létě.

Centre Cultural International

Kulturní středisko Centre Cultural International se nalézá v prostorných interiérech vily, která dříve patřila proslulému zdejšímu milionáři Georgovi Sebastienovi. Právě tento muž si v roce 1920 Hammamet doslova zamiloval a postavil zde své sídlo. V této době začal na místním pobřeží doslova stavební boom, kdy zbohatlíci z celé Evropy začali stavět svá sídla. Hammametu se velmi často říká africké Saint Tropez. V zahradě zmiňované vily si můžete prohlédnout krásný amfiteátr, který byl postaven v sedmdesátých letech.

Osobnosti, které si město oblíbili - Oscar Wilde, který zde našel inspiraci pro svou bohatou literární činnost, Winston Churchill nebo další literát André Gide či Sophia Loren.

Medina

Milovníci historických památek by se určitě měli vydat do mediny, která je doslova pohlcena nádhernou pevností pocházející z 15. století. Souk, neboli místní tržiště, naleznete pouze v jediné z různých uliček, které se zde klikatí. Příznivci nakupování si zde přijdou na své, důležité je ale umět smlouvat.

Aquapark i noční zábava

Aquapark Flipper nabízí velké množství nejrůznějších atrakcí. Máte-li raději noční zábavu, můžete navštívit místní podníky jako Calypso Club anebo Latino, Manhattan club či podnik Oasis.

Příjemné chvíle v Hammametu zažijí i gurmáni a milovníci dobrého vína - vína z oblasti Cap Bon se stala velmi proslulými.

Kam dál?

- aktuální zájezdy do Hammametu
- zájezdy na poslední chvíli do Hammametu

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
hotel: Caribbean World Hammamet Beach
strava: All Inclusive
od: 26.5. 2013
délka pobytu: 16 dní
do: 10.6. 2013
hotel: Laico Hammamet
od: 20.9. 2013
strava: All Inclusive
do: 27.9. 2013
délka pobytu: 8 dní