Navigace: Cestování » Průvodce » Tunisko » Doprava

Doprava do Tuniska a po Tunisku

Co se týká cestování do Tuniska, tak dorazit sem můžete pomocí letadla anebo také trajektem. Jestliže se zmíníme o letadlové dopravě, tak povětšinou cestovní kanceláře zařídí vše potřebné, včetně odvozu z letiště do turistických center. Pokud se rozhodnete cestovat do Tuniska na vlastní pěst, tak byste měli vědět, že za jeden let zaplatíte přibližně 8 až 10 000 korun. Co se týká letišť, tak ta se nacházejí v metropoli Tunis, v Monastiru a na Djerbě. Jako alternativu můžete zvolit trajekt, který vyplouvá z různých evropských přístavů. Do Tuniska se pomocí trajektové dopravy dostanete třeba z Itálie, konkrétně například z Neapole či Janova. Cestovat také můžete z francouzského Marseille a nebo z Malty.

Autobusy

Z dopravních prostředků, pomocí nichž lze uskutečnit transport na území Tuniska začneme autobusovou dopravou. Ta je na velmi dobré úrovni, jelikož autobusová síť pokrývá téměř celé území tohoto státu. Doprava pomocí autobusů vás také nebude moc stát, poněvadž jeden kilometr vyjde zhruba na korunu. Pokud jste zvyklí na jízdní řády, tak na ty v Tunisku zapomeňte, jelikož v podstatě žádné neexistují. Informace o jednotlivých spojích vám podají přímo na autobusových nádražích a nebo na stanovištích autobusů v daných městech. Jinak se nastupuje zadními dveřmi, kde sedí něco jako průvodčí. Dálkové linky disponují klimatizací, takže jízda je poměrně příjemná.

Louage

Jedná se o druh jakéhosi taxi, které je představováno mikrobusem. Louage jsou jednou tak dražší než autobusy. Jejich cena se pohybuje v přepočtu kolem 2 korun za ujetý kilometr. Jinak lze již na dálku rozeznat dva druhy těchto mikrobusů. Ty s modrým pruhem zajišťují dopravu uvnitř větších měst a ty s pruhem červeným vás převezou kamkoli na území Tuniska.

Taxi

Další možností transportu po Tunisku je klasické taxi. Ty jsou v poměrně slušném stavu, nicméně pro cestování taxíkem je třeba disponovat větší hotovostí, jelikož jízda tímto dopravním prostředkem vás vyjde zhruba v přepočtu na 10 korun za kilometr. Co se týká stanovišť jednotlivých vozidel taxi, tak ta se nacházejí poblíž starobylých památek, nebo třeba u hotelů. Jinak se připravte na to, že taxíkáři jsou zvyklí o ceně smlouvat, takže se vám může podařit vyjednat si lepší cenu.

Vlak

Jízda vlakem po Tunisku je velmi bezpečná a pohodlná. Místní vlaky jsou moderní a ve vagónech naleznete klimatizaci. Železnice spojuje velká města. V tuniských vlacích se rozlišují tři jízdní třídy. Občan České republiky si jistě bude libovat i ve vozech druhé třídy, které svou kvalitou převyšují tuzemskou vlakovou dopravu.

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
hotel: BRIGANTINO
od: 8.9. 2013
strava: Snídaně
do: 15.9. 2013
délka pobytu: 8 dní
Bali » Sanur
hotel: Segara Village Hotel
strava: Snídaně
od: 24.6. 2013
délka pobytu: 15 dní
do: 8.7. 2013