Navigace: Cestování » Průvodce » Tunisko » Djerba » Parc Djerba Explore

Parc Djerba Explore

Jestliže zavítáte na ostrov Djerba, tak nemůžete vynechat návštěvu tohoto velmi zajímavé parku. Park je v podstatě představován jakýmsi obrovským a široko daleko unikátním komplexem, který v sobě zahrnuje velkou spoustu různých možností trávení volného času. Samotný park se dělí na několik částí, z nichž jednotlivé popíšeme v následujících řádcích.

Muzeum Lalla Hadria

Druhé největší muzeum na území Tuniska má několik velmi vzácných zajímavých expozic. Velmi zajímavou se stal zejména ta, která je zaměřená na tuniské umění a na uměleckou tvorbu arabskou. Sbírky těchto expozic čítají přes 1 000 různých exponátů. Co se týká počtu, sbírek, tak těch se zde nachází celkem 13. Podívat se můžete do expozic, které jsou zaměřeny například na výrobu tuniských šperků, na perské a osmanské umění a nebo třeba na mahrebské umění či kaligrafii. Klidně se také můžete zastavit v místním obchůdku a koupit si nějaký ten suvenýr.

Vesnice Djerba explore

Jak již název sám o sobě napovídá, tak se jedná v podstatě o vesnici v tom pravém tuniském slova smyslu. Uvidíte zde tradiční bílé domy, které jsou velmi vkusně doplněny modrými vraty či okenicemi. Lze na nich pozorovat také různé maurské prvky. Jinak samotná vesnice je opravdu velmi krásně upravena a tradiční domy představují v podstatě různé restaurace a obchůdky. Naleznete zde také různé butiky a obchody s knihami.

Krokodýlí farma

Krokodýlí farma představuje v parku Djerba Explore v podstatě největší plochu ve Středomoří, na níž žijí v zajetí krokodýli. Naleznete zde více než 400 kusů těchto zvířat. Jestliže máme být konkrétní, co se jejich druhu týče, tak se jedná o krokodýly nilské. Samotná farma byla velmi vkusně navržena různými renomovanými architekty tak, aby zde tato zvířata měla opravdu co nejlepší nejpřirozenější podmínky. Mimo krokodýly si zde také můžete prohlédnout velmi poutavou ukázku severoafrické přírody. Naleznete zde různé druhy palem, ale také různé křoviny doplněné řadou olivovníků.

Kulturní dědictví

V této části parku jsou turistům představována tradiční tuniská řemesla. Podívat se můžete na lisování oleje, které se uskutečňuje v podzemní lisovně, v takzvané massaře. Jestliže se ptáte, proč se tento olej vyráběl pod zemí, tak je třeba říci, že právě zde se nachází ideální teplota. Samotné počátky výroby oleje na ostrově Djerba sahají až do velmi starých dob, konkrétně do období románského. Podívejte se určitě také do hrnčířské dílny, kde budete moci obdivovat rozličné hrnčířské výrobky. Samotná výroba různých hliněných nádob sahá až do období, kdy ostrov osídlili Féničané. Dílna je jak jinak než podzemní. Pokud vás zajímá, jak se takají místní koberce, tak budete mít také jedinečnou možnost si jejich výrobu prohlédnout.

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
hotel: Coco Bodu Hithi
od: 12.7. 2013
strava: Snídaně
do: 21.7. 2013
délka pobytu: 10 dní
hotel: Hotel Panorama
od: 27.7. 2013
strava: Polopenze
do: 3.8. 2013
délka pobytu: 8 dní