Navigace: Cestování » Průvodce » Tunisko » Djerba » Midoun

Midoun

Midoun je druhým největším městem, které se nachází na ostrově Djerba, nalezneme hoi zhruba ve vzdálenosti 5 kilometrů od severního pobřeží. Z letovisek, kterými je toto pobřeží doslova poseto, se sem dostanete pomocí v podstatě kterýchkoli dopravních prostředků. Nejlevnější je z nich autobus.

Jestli se ptáte, proč právě do tohoto města zavítat, tak si určitě přečtěte následující řádky, které by vás k návštěvě Midounu měly motivovat. Hlavním a v podstatě asi největším lákadlem tohoto města se staly trhy. Ty se zde konají každý pátek a věřte, že se nebudete schopni vynadívat na spoustu krásného tovaru, který je zde vystavován a poté i prodáván. Je potřeba také připomenout, že samotné město Midoun neslo velmi dlouho název Souk Ejemâa, což v podstatě odpovídá českému sousloví Páteční trh. Lidé zde byli vábení vůní různých koření krásným tovarem z dalekého okolí. K sehnání zde byl zejména porcelán, šperky a různé parfémy. Ten samý tovar si v podstatě z Midounu můžete odvézt i v dnešní době. Je třeba ale také poznamenat, že Midoun není jenom jedním velkým tržištěm, ale jedná se o město, které má také jiné tradice a vyznačuje se i jinými krásnými budovami, které jistě stojí zato navštívit.

Jednou z těchto staveb se stal bezesporu starý mlýn. Tento mlýn není místem, kde se mele mouka, jak by si mnohý našinec možná mohl mylně myslet, ale jedná se o jakýsi mlýn na olivy. Olivy jsou zde velmi populární a hlavně se zde pěstují ve velmi hojném počtu, Pakliže půjdete do některé z místních restaurací, tak se můžete vsadit, že je dostanete k jídlu jako součást aperitivu. Když se ale dostaneme zpět k onomu mlýnu, tak právě v něm se nejen můžete podívat na techniku, jakou se zde získává olivový olej, ale můžete se také dozvědět něco o tom, jak se vyvíjela výroba olivového oleje až do dnešních dní. Olivový olej si také pochopitelně můžete zakoupit. Jeho kvalita je opravdu excelentní.

Velmi zajímavou a architektonicky povedenou budovou v Midounu se stala místní radnice. Ta je typická svou krásnou bílou fasádou, která doslova kontrastuje s modrými doplňky. Jedná se o modré okenice a dveře. Pokud máte rádi stavby spojené náboženstvím, tak jistě uvítáte několik mešit, které byly v Midounu vystavěny. Pokud zrovna není čas modlitby anebo není nějaký svátek, tak se klidně můžete podívat i na jejich interiér. Jinak Midoun nabízí také spoustu obchůdků a kaváren, které skýtají velmi příjemné posezení.

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
hotel: Tangerine Beach
od: 13.5. 2013
strava: Polopenze
do: 29.5. 2013
délka pobytu: 17 dní
hotel: Privátní dům Jadranka
strava: Bez stravy
od: 4.5. 2013
délka pobytu: 8 dní
do: 11.5. 2013