Navigace: Cestování » Průvodce » Tunisko » Djerba » Houmt Souk

Houmt Souk

Hlavní město celého ostrova Djerba bychom nalezli na severním pobřeží. Houmt Soukh je velmi klidným a příjemným městem, které svou atmosférou tvoří jakýsi protipól ostatním rušným tuniským metropolím. Co se týká počtu obyvatel, tak těch zde žije zhruba 40 až 45 tisíc. Samotný počet obyvatel není nikterak konstantním číslem, jelikož zde přes rok zavítá spousta turistů, takže samotný zmiňovaný počet lidí může tuto číslovku několikanásobně překročit. Houmt Soukh je velmi oblíbenou a turisticky opravdu hojně navštěvovanou destinací. Ostatně není divu, jelikož nabízí vše, co by měla turistická destinace nabízet. Začít bychom měli krásnými plážemi, které jsou povětšinou písečného charakteru a nabízejí turistům v kombinaci s krásným osvěžujícím mořem spoustu neopakovatelných zážitků.

Pokud milujete staré památky, obzvláště ty exotické, pak je hlavní město Djerby šité namíru přímo vám. Houmt Soukh je velmi často označováno jako město mešit. Tento název určitě nebyl vymyšlen náhodou, jelikož mešit se na území hlavního města nachází velká spousta. Kdybychom měli jmenovat některé z nich, tak nejznámější se asi stala mešita Turecká anebo také mešita Cizinců. Když takto mluvíme o mešitách, tak by se dost dobře mohlo zdát, že město Houmt Soukh se proslavilo hlavně díky arabské kultuře. Zdání klame, jelikož tomu tak rozhodně není. Hlavní město Djerby je velmi kosmopolitní obcí, o čemž nás přesvědčuje nepřeberné množství památek, které jsou spjaty i s jinými kulturami než je právě ta arabská. Naleznete zde poměrně rozsáhlou židovskou čtvrť posetou synagogami a nebo také čtvrť řeckou, jejíž dominantu tvoří velký pravoslavný kostel. Co se týká církve katolické, tak ta také nijak nezaostává. Jako doklad může sloužit katolický kostel v centru města.

Když pomineme všechny pamětihodnosti spojené s vírou, tak se dostaneme k velkému skvostu, jímž se Houmt Soukh může chlubit. Jedná se o hrad pocházející už z 15. století. Jeho název je poměrně komplikovaný a zní Borj El K'bir. Pokud se vyšplháte na jeho hradby, tak zjistíte, že je odtud doslova dechberoucí výhled na celou okolní krajinu a uvidíte zejména krásný malebný přístav se spoustou různých lodí, jachtami počínaje a malými čluny končeje. Pokud máte rádi historii, tak si jistě také nenecháte ujít návštěvu Muzea umění a lidové tvorby. Jak již sám název napovídá, tak zde naleznete spoustu památek z dějin ostrovního života, k nimž patří také neodmyslitelně zdejší folklor.

Jestliže hledáte spíše klid, tak se určitě projděte po místní promenádě, která se k podobným procházkám doslova nabízí. Samotná promenáda se táhne podél místního přístavu. Jestliže dostanete hlad, tak jistě nebude nic snazšího než se zastavit v některé ze zdejších restaurací a dát si k jídlu třeba některý z plodů moře, které zde připravují opravdu mistrně.

Posledním místem, na které upozorníme jehož návštěvu byste rozhodně neměli vynechat, je trh v Houmt Soukh. Kdybychom měli být konkrétnější, tak jde vlastně o trhy dva. Na tom prvním se můžete podívat a případně si i koupit různé suvenýry, jelikož tento trh se specializuje právě na obchod s turisty. Druhým trhem je trh orientálního zaměření, takzvaný souk. Ten je absolutně největším na celém ostrově. Není divu, že se zde po spoustu let koná, ostatně samotný název hlavního města bychom přeložili jako Trh v sousedství. Koupit si zde můžete typická djerbské výrobky v čele ručně tkanými koberci a stříbrnými šperky.

Kam dál?

- zjistěte si aktuální počasí a předpověď v Houmt Souku

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
hotel: Club Hotel Sera
od: 18.5. 2013
strava:
do: 25.5. 2013
délka pobytu: 8 dní
hotel: Chatový areál OLIVA
strava: Bez stravy
od: 3.6. 2013
délka pobytu: 8 dní
do: 10.6. 2013