Navigace: Cestování » Průvodce » Tunisko » Bizerta

Bizerta

Příjemné počasí, krásné pláže, historie

Město Bizerta s více jak 100 000 obyvateli se rozkládá v severní části Tuniska cca 70 kilometrů od hlavního města Tunis. Nejlépe se sem dostanete z letiště v Tunisu nebo Tabarce.

Z historie Bizerty

Historie začíná v dobách starověkých Féničanů (založeno kolem roku 1000 před naším letopočtem), kteří si město vybrali díky jeho poloze a možnosti rybolovu. Po fénickém osídlení se stejně jako okolní oblasti stala součástí velkého Kartága, říše, která ovládala téměř celou Středozemní oblast. Poté Bizerta prošla římskou etapou a později ji ovládli Arabové. Na krátké období se zde usídlili Španělé a po nich se stalo město součástí velké Osmanské říše. V období ovládání Tuniska Francií zde byla vybudována základna a Bizerta se stala klíčovým přístavem. Město zůstalo významným strategickým bodem Francie i po roce 1956, kdy Tunisko mělo již svou nezávislost. Dnes je právě Bizerta považována za místo, kde se nejvíce projevil evropský vliv. V Bizertě se rozvinul zejména textilní a potravinářský průmysl.

Současná Bizerta

Bizerta láká návštěvníky především velmi příjemnému počasí, které je charakteristické teplotami kolem 22°C. V červnu a v srpnu dosahuje ručička teploměru v průměru na pěkných 27°C. Podívejte se na aktuální počasí i s předpovědí.

Jedním z hlavních magnetů Bizerty se staly krásné pláže, které jsou posety hotely. Na severu naleznete dlouhou pláž Corniche s krásně žlutým pískem. Na východě se nacházejí další pláže, jedna z nich se rozkládá v blízkosti obce Raf-Raf a lze po ní přejít do starého přístavu Ghan el Melh, kde si můžete prohlédnout starobylou tureckou pevnost či mešitu.

Pozoruhodnou vodní plochou se stalo Bizertské jezero, které bylo v minulosti sladkovodní, ale místní obyvatelé jej prokopali a pomocí kanálu se sladká voda smísila s mořskou.

Z památek vás určitě nenechá chladnými monumentální pevnost Kasbah. Pevnost dlouhou dobu sloužila jako ochranný štít proti nepřátelům a pirátům. Podívejte se i do nejstarší mešity, která byla velmi mistrně restaurována v původním stylu. Mešita pochází z poloviny 17. století a pyšní se osmiúhelným minaretem.

Nenechejte si také ujít procházku místními trhy. Koupit si můžete téměř všechny druhy ovoce a zeleniny, veškeré produkty moře a nebo všelijaké rukodělné výrobky.

Za návštěvu stojí i španělská pevnost a místní divadlo se zachovalým venkovním amfiteátrem, ve kterém se čas od času pořádají různé slavnosti a festivaly. Mimo památek se můžete jen procházet úzkými větrnými uličkami, zastavit se v některé z místních kaváren, posedět třeba u šálku silné tuniské kávy. Nebo si odpočiňte v krásném parku.

Kam dál?

- zjistěte si aktuální počasí a předpověď v Bizerte
- aktuální zájezdy do Bizerty
- zájezdy na poslední chvíli do Bizerty

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
hotel: Aktivhotel Karla
od: 18.5. 2013
strava: All Inclusive
do: 25.5. 2013
délka pobytu: 8 dní
hotel: Hotel Alga
od: 30.8. 2013
strava: Polopenze
do: 8.9. 2013
délka pobytu: 10 dní